Ова ќе биде најбараниот модел наредната сезона: Пенелопе Круз облече костим за капење во необична боја, жените воодушевени (ФОТО)

Познатата актерка Пенелопе Круз моментално престојува во италијанскиот град Портофино.

Портофино е инаку познато како омилена дестинација на многу холивудски ѕвезди. Како и многу познати личности, така и Пенелопе го искористи летото за одмор на јахта, а за оваа прилика го избра популарниот модел на Версаче.

foto: Profimedia


Пенелопе избра боја која многу жени ја избегнуваат и докажа дека може да биде совршен избор за летните денови.

Оваа нијанса одлично ѝ прилега на нејзината темна коса и кожа, а важно е да се напомене дека избрала модел кој е модел со ниско деколте, а тоа е одличен начин да ги издолжите нозете и фигурата.

Од друга страна, коментарите на многумина се дека следната сезона ова ќе биде најбараниот модел на костим за капење.