Парче кое ќе трае вечно: По овој супермоќен каиш полудеа и Александра Пријовиќ и „Емили во Париз“ (ФОТО)

И познатите и регионалните ѕвезди делат ист вкус кога се во прашање феноменалните модни додатоци - овој пат ист појас видовме и на хероината од серијата што ја следи париската мода и на српска популарна пејачка!

Од Дарен Стар, креаторот на серијата „Сексот и градот“, во екот на пандемијата, добивме нова серија „Емили во Париз“, мешавина од романтичен Париз, љубов и - мода!

Кога станува збор за Париз, модата оди рака под рака, а костимите на Патриша Филд (жената која ја носеше Кери Бредшо) ветуваа уште од самиот почеток и дефинитивно не разочараа.

После првата сезона имаме можност да ја погледнеме новата сезона на авантурите на Емили во Париз и нејзините фантастични модни комбинации. Актерката Лили Колинс на совршен начин го донесе шик парискиот стил на американски начин, а бројни модни портали веќе подолго време го посветуваат своето време и страници на стилот на главната хероина од серијата „Емили во Париз“.

Дизајнерските парчиња, секако, беа незаменливи при стајлинг на Емили во градот на модата, а доминира облеката на модната куќа Валентино.

Не е чудно што парчињата на Валентино Гаравани се толку пофалени кога веќе припаѓаат на еден вид модни класици, а вниманието на Емили го привлече и култниот појас Валентино!

Станува збор за модел кој може да се најде на веб-страницата на овој моден бренд по цена нешто пониска од илјада долари, во различни бои, изработена од телешка кожа и со препознатливо лого во форма на заоблена буква V.Емили во серијата носи црвен појас со златен детаљ, а идентичен појас во различна боја пред неколку месеци видовме на Александра Пријовиќ!Една од најпопуларните српски пејачки носеше идентичен кафен појас со златен детаљ заедно со миди фустан ...

Која комбинација вие би ја одбрале?


Извор:glossy.rs

Фото: Инстаграм