Почина легендата на македонското глумиште Димче Мешковски: Не успеа да се избори со болеста

По долго и тешко боледување почина легендата на македонското глумиште Димче Мешковски.

Актерот долги години се бореше со болеста, токму затоа и последните години живееше во Америка, кај својата ќерка.

А неодамна за Женски магазин тој откри и сподели многу емотивни работи за неговиот живот.

Слава му!

Веста за неговата смрт ја сподели и магазинот Бекстејџ, на својот Инстаграм профил.


Фото: Yotuube - screenshoot