Преслатки синчиња: Шминкерката Фросина Фран Ангеловска ужива во мајчинството (ФОТО)

Познатата модна дизајнерка, стилистка, шминкерка и сопственичка на модното студио „Фран“, Фросина Ангеловска ужива во мајчинството.

Таа и нејзиниот партнер се горди родители на две синчиња, Горазд и Дарин.

Фросина често споделува нивни фотографии на Инстаграм, а малите момчиња се навистина преслатки.Прекрасно семејство!