Преубавата Оскаровка сопругот ја измами со 25 години помлада, а таа шокираше со пластичните операции и новото лице

Фото: Јутјуб принтскрин

Натали Пoртман, оскаровката и славна актерка, и нејзиниот сопруг, францускиот балетан Бенџамин Милепид, наводно се во брачна криза по извештаите дека ја изневерувал со 25-годишна Французинка, според изворите на Page Six.

Изворот тврди дека Натали Портман и Бенџамин минатата година решиле да живеат одвоено, но дека сѐ уште се трудат да го спасат бракот, а на крајот на мај биле снимени на концертот на музичката ѕвезда Бијонсе.

Нивниот брак наводно е на работ на колапс откако францускиот магазин „Воис“ објави фотографии од 45-годишната поранешниот балетан како се дружи со 25-годишната климатска активистка Камил Етјен, пријателка на Грета Тунберг.„Тие се обидуваат да го решат проблемот“

„Тие не раскинаа и се обидуваат да ги средат работите. Бен прави се за да ја натера Натали да му прости. Тој ја сака неа и нивното семејство“, тврди изворот, додавајќи дека актерката е позната по тоа што ја штити нејзината приватност и дека сега ѝ е најважно да ги заштити.деца.

„Page Six“ пишува дека проблемите во бракот биле јавна тајна за време на снимањето на нејзиниот нов филм „May December“, а на промоцијата на филмот на фестивалот во Кан дошла без сопругот.Во април, појавувањето на Натали Портман на „The Late Late Show with James Corden“ предизвика многу коментари поради различниот изглед на нејзиното лице. Актерката очигледно правела филери и го променила обликот на брадата.

Да потсетиме, Портман и Бенџамин се запознале во 2009 година на снимањето на филмот „Црниот лебед“, за кој тој ја направи кореографијата. Тие се венчаа во 2012 година и добија две деца.