Принцот Мустафа од серијата „Величествениот“ освои многу женски срца: Денес има 47 години и едвај го препознаваме

Мехмет Гунсур, кој го игра принцот Мустафа во серијата „Величествениот“, ги освои срцата на многу жени.

Роден е во Истанбул на 8 мај 1975 година, а пред да започне со актерство работел како шанкер и модел. Многу брзо го привлече вниманието кон себе, како со својот изглед, така и со своите актерски способности.

Има добиено бројни актерски награди, меѓу кои и наградата за најперспективен актер во 1998 година на Интернационалниот филмски фестивал во Анкара за неговата улога во филмот „Хамам“ и во 2003 година специјална награда од жирито на престижниот турски фестивал во Анталија за неговата улога во филмот „За Симда Аскер“.

View this post on Instagram

A post shared by Mehmet Gnsr (@mehmet.gunsur)


Денеска е во среќен брак со италијанската режисерка Катерина Монџо, со која ги има синот Али и ќерката Маја.


Фото насловна: Instagram, mehmetgunsur_new / screenshot

Фото: Инстаграм