Проја со мелено месо: Дури и свекрвата ќе ве пофали

Доколку не сте правеле проја на овој начин, задолжително пробајте, сигурно ќе им се допадне на сите...

Пројата со месо е идеална за појадок, вечера или ужина.

Можете да ја подготвите и како предјадење за слава, бидејќи е многу вкусна и ќе ги задоволи критериумите и на најстрогите критичари.

Се подготвува многу едноставно и брзо. Обично се јаде со салата, но и со јогурт.

Состојки:

300 грама мелено месо;

една главица кромид;

200 милилитри јогурт;

150 милилитри масло;

4 јајца;

50 грама сусам;

14 лажици пченкарно брашно;

1 ќесичка прашок за пециво;

по вкус сол и бибер.

Подготовка:

Исецкајте го кромидот и пропржете го малку масло, потоа додадете го меленото месо и издинстајте го со кромидот. Посолете го и зачинете го со бибер.

Во сад изматете ги јајцата, па додајте го јогуртот и маслото. Во смесата додадете го пченкарното брашно, измешано со прашокот за пециво и сусамот и измешајте. На крајот додадете го и меленото месо, посолете пе желба и измешајте ги добро сите состојки. 

Смесата истурете ја подмачкана тепсија и печете околу 40 минути на 200 степени.

Оставете ја пројата да се олади, а потоа исечете ја и послужете ја.