„ПРВАТА ДАМА НА СРБИЈА Е МОДЕН ТРЕНДСЕТЕР, А ВУЧИЌ АПОСТОЛ НА СКРОМНОСТА“: Тамара Вучиќ живее луксузен живот во сиромашна Србија


Првата дама на Србија, Тамара Вучиќ, сопругата на претседателот на Александар Вучиќ, последните недели е се поактивна во општествениот живот, а своите активности редовно ги промовира на социјалната мрежа Инстаграм, пишуваат српските медиуми упатувајќи бројни критики и коментари за нејзиниот прескап стил.

Така на социјалните мрежи се пофали со фото едиторијалот што и го направила во Париз. Го промовираше својот омилен дизајнер, а во француската престолнина покажа скапа тоалета во која гопомина времето на Модната недела.

Покрај ревиите, првата дама на Србија беше активна и во изборот на мирисната нота за првиот национален парфем „Мирисот на јоргован“ што треба да го изработи, како што истакна најстариот француски производител на парфеми.

Подетално читајте на Фактор овде.