Сања Кужет покажа како се носат фармерки оваа есен: Едноставна комбинација која можете веднаш да ја копирате

Убавата водителка Сања Кужет со години ја носи титулата една од најубавите дами на балканската водителка сцена

Сања за време на снимањето често носи елегантни и предизвикувачки комбинации кои го истакнуваат секој дел од нејзиното тело. Меѓутоа, кога е надвор од студиото, Сања сака опуштени, едноставни парчиња во кои се чувствува удобно и во кои би можела да биде секој ден и цел ден.

View this post on Instagram

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)


Така една од нив е лежерната комбинација составена од едноставни фармерки со длабок струк и обична памучна маичка со принт, која ги воодушеви сите жени кои ги следат трендовите и во исто време сакаат комбинации за секој ден.

Патиките секогаш одат совршено со фармерки, па ни Сања не можеше да им одолее. Со сето тоа, таа понесе голема чанта која може да собере речиси сѐ што ќе помислите, а еве го решението - совршената уличен стил комбинација е тука.

Покрај тоа, таа се труди да користи што помалку шминка надвор од снимањето, па не е чудно што во неколку наврати сме имале можност да ја видиме во сосема природно издание.

Извор: glossy.rs