Сара Џесика Паркер пушта свадбена колекција за "неконвенционални" невести

Сара Џесика Паркер работи на колекција на свадбени фустани и чевли за "неконвенционални" невестизаедно со американскиот онлајн трговец "Гилт".

53-годишната актерка и дизајнерка Сара Џесика Паркер, која во 2014 година изгради сопствена линија на чевли на SJP, ќе се здружи со веб-страницата за онлајн шопинг и начин на живот за да дизајнира 10 различни фустани меѓу кои ќе можат да избираат идните невести .


Освен фустаните, колекцијата ќе им понуди на дамите и елегантни фустани, здолништа и модерни комбинезони во сите видови бои дизајнирани за оние жени кои сакаат да бидат навистина различни и да се истакнуваат на нивниот голем ден.

Дизајнот на облеката ќе биде надополнет со 15 стилови на чевли создадени со ветување за покривање на сите буџети и стилови.


"Нашата идеја е жените да можат да ја користат својата облека не само за оваа посебна пригода. Без разлика дали сте оној кој шета по килимот или гостин на свадба, тоа е облека која сигурно ќе најде место во вашата гардероба", уверува актерката во интервју за модната библија WWD.