Северина го изгуби старателството: Синот ќе го гледа само два дена во неделата

Поп-ѕвездата Северина Којиќ (47) го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг за старателството на нивниот син Александар, пишуваат регионалните медиуми.

Судот донесе привремена мерка и во пресудата одлучи детето во иднина да живее со својот татко, српскиот бизнбисмен Милан Поповиќ (54).

- Задоволни сме од пресудата, иако се’ уште не е правосилна. Се надеваме дека мајката ќе се придржува кон привремените мерки - изјавил за 24сата.хр адвокатот на Поповиќ.

Северина ќе може својот син да го гледа само попладне двапати неделно и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер.