Симнете 10 килограми за еден месец: Со оваа салата губењето на тежината е како детска игра

За да се забрза согорувањето на мастите, препорачливо е да пиете 200 милиграма јогурт еден  час пред спиење

Какви асоцијации се случуваат во вашата глава кога ќе го слушнете зборот „диета“? За повеќето луѓе, тоа е поврзано со ограничен внес на храна и постојано чувство на глад.

Можеби затоа секогаш мислиме дека секоја диета е со намирници кои најчесто се невкусни,  најчесто диетата е проследена и со нервоза и стрес.

Има луѓе кои кога ќе се одлучат да држат некоја диета или режим на исхрана навистина си придружуваат до тоа, но има и луѓе кои не можат да држат режим на исхрана. Оваа диета за која пишуваме денес  е погодна за сите оние кои сакат да симнат килограми.

Тајната на оваа диета  е протеинска салата. Ставете ја во вашето мени секоја вечер и после еден месец можете да  се ослободите за цели 10 кг.

За да подготвите една порција од оваа салата што го намалува вишокот килограми како волшебно стапче, потребно ви е:

1 пар. краставица

50 гр конзервиран грашок

150 гр јогурт со мал процент на масленост

копар и магдонос

1 варено јајце

маслиново масло

Начин на подготовка:

Исечете ја краставицата на мали парчиња. Ставете ја во длабок сад и додадете ги грашокот и јогуртот во неа. Свареното јајце исечете го на парчиња и додајте го во останатите производи во садот.  Додајте и маслиново масло и добро измешајте. 

Можете пред да ја послужите салатата  додајте и ситно сецкан магдонос или копар.

Салатата се конзумира во вечерните часови. Може да се комбинира со парче тврдо сирење или интегрален препечен  леб. Најдоброто време за конзумирање на салатата  е три часа пред спиење.

За да се забрза согорувањето на мастите, препорачливо е да пиете 200 милиграма кефир со содржина на маснотии од 1,5% еден час пред спиење.

За да го постигнете резултатот што си го поставивте, салатата сама по себе нема да биде доволна. Исто така, ќе треба многу внимателно да ги пресметувате калориите што ги внесувате секој ден. Тие не смеат да надминат 1800.

Извадете ја брзата храна и безалкохолните пијалоци од вашето мени. Најважно е да јадете три оброци на ден, како што прават жените во Франција.

Само со следење на основните правила, оваа протеинска салата ќе ви помогне да изгубите многу килограми.