Сите погледи ќе бидат вперени во вас: Познатите убавици одамна се вљубија во розовите капути, сега вие сте на ред

Кралицата Летиција вчера ја воодушеви модната јавноста со капут во фуксија боја, но далеку од тоа дека е прва позната трендсетерка која сме ја виделе во есенска облека со волку впечатлива боја...

Изминатите неколку сезони, розовите капути се парче со кое е невозможно да останете незабележани и без сомнеж секоја комбинација ја претвараат во нежна модна бајка.

Иако со есента се поврзуваат земјените тонови, розовите мантили, капути, па дури и бунди се одличен начин да ја разбиете монотонијата, да го привлечете вниманието кон себе и да внесете малку боја во сивите секојдневнија на дожделивите денови.

На прв поглед ваквата облека делува како нешто што е тешко да се искомбинира, но тоа всушност не е така - одлично изгледа и со едноставен „аутфит“, а немојте да се срамите со оваа боја да носите различни принтови, текстури, комбинации.

Розовиот капут или мантил ви овозможува да носите и класични комбинации, а во продолжение погледнете како го комбинираат ова модно парче познатите дами: