Слободан „Барбика“ од „Ѕвездите на Гранд“ сега е русокосата Сања: Јавни личности му нуделе шокантни понуди (ФОТО)

Уште на првиот настап не насмеа до солзи, а еве каде денес е Барбика од „Ѕвездите на Гранд“.

Во 2003 година, Слободан Катаниќ, попознат по прекарот Барбика, се појави на аудицијата за најпознатото музичко натпреварување кај „Ѕвездите на Гранд“ и предизвика голема врева во тогашните медиуми. Со својот автентичен изглед тој веднаш се издвои од другите коментари, а неговата животна приказна ја заинтригира јавноста.

Барбика, по потекло од Република Српска, на аудицијата се појави со песната на Индира Радиќ „Не моли ме“, а потоа Саша Поповиќ ја праша дали сака да биде пејач или пејачка, на што таа веднаш одговори дека би сакала да стане пејачка.


Но, по првото појавување, Слободан исчезна, а потоа во 2010 година се појави целосно непрепознатлив. Имено, тој повторно се пријавил на аудицијата како Сања, русокоса дама.

Имено, Слободан уште од почетокот истакнал дека секогаш се чувствувал како жена заробена во машко тело, а имал голема желба да ги оперира гениталиите, но се уште не го направил тоа.

-Имав десет години кога сфатив дека сум жена, а не маж. Мајка ми го знаеше тоа од самиот почеток и веднаш ме поддржа, додека татко ми долго време беше против, но на крајот и тој прифати - тврди Барбика.


Сања денеска живее во Чачак, а долгата кафена коса ја обои во руса боја. Таа, исто така, нашла момче кое апсолутно ѝ верува. Таа нагласува дека има голема желба да основа сопствено семејство.

- Решив да одам на пластична операција за да станам вистинска жена, да се омажам и да имам семејство - изјави еднаш Сања Катаниќ.

Признанието на Барби дека има неколку непристојни понуди од влијателни бизнисмени ги шокираше сите.


- Имав неколку непристојни понуди, од естрадни личности, дури и од влијателни бизнисмени. Ми нудеа 5000 евра за ноќевање со нив, имаше секакви безобразни работи, не дај боже. Имам момче кое ми верува и кое добро се справува со сето тоа, сето тоа го одбив - рекла Барбика.

Како што пишуваат тамошните медиуми, Сања кажувала дека има и матка заедно со машкиот полов орган, а од својата петнаесетта година има редовен циклус. И покрај тоа што се чувствува како жена, таа отслужи и воени рок, а истакнува дека и било многу непријатно да се тушира ​​со други мажи, бидејќи се чувствувала како личност од спротивниот пол.
 Foto: Printscreen Youtube / Grand Production