Сопругата на Меси се појави во Париз во костим што ретко се гледа: Долниот дел од облеката тесен како хеланки, а во раката чанта од 4.000 евра (ФОТО)

Сопругата на познатиот фудбалер Лионел Меси, Антонела Рокузо присуствуваше на синоќешната ревија на модната куќа „Диор“ на Модната недела во Париз. Ајде да видиме што облече на настанот.

Антонела сака да носи елегантни одела, кои несомнено се меѓу омилените парчиња облека на многу жени. Нејзиниот избор е интересен модел во сива боја со многу тесни панталони налик на хеланки. Поради ваквиот крој, нејзиното модно издание се приклонува и кон спортски стил, за што придонесуваат и рамните длабоки чизми.


Сивиот костум е испрекинат со црни линии, чантата „Диор“ што ја носеше Антонела овозможи да се создаде баланс помеѓу елеганцијата и спортската мода.

Атрактивниот модел на чанта, кој „Диор“ го нуди во милион верзии, односно со најразновидни дизајни, според оценките на женската модна публика спаѓа во групата на најпопуларни чанти. Кога станува збор за самото купување, влијае бројот на купувачи и тоа како цената од 3.800 долари или 3.950 евра, пишува „handbagholic.co.uk“.

Користените модели, вклучително и копии, може да се најдат на интернет за многу пониска цена, односно за 500 долари. „Доброто“ е што цената на оригиналот не е зголемена од јули годинава, што е истакнато на интернет.

извор: zena.blic.rs