Огненo, заводливo и вечно тренди! 5 парчиња од црвена кожа со кои Северина го хипнотизираше Балканот

Хрватската пејачка обожава кожена облека, а од неодамна често избира црвени парчиња за кои велат дека ќе ја одбележат 2024 година...

Кожата никогаш не излегува од мода, а во последните години силно се враќа меѓу најдоминантните трендови.

Без разлика дали се работи за јакни, здолништа, панталони или фустани, кожата е многу разновиден материјал кој на облеката им дава допир на смелост и елеганција.

Црната кожена облека е класика со која нема грешка, а моментално има парчиња во црвена, електрично сина, смарагдно зелена, камил...

Сепак, најпопуларна е црвената кожа, во склад со трендот на оваа боја во сите сезони во текот на 2024 година, а хрватската поп пејачка Северина веќе некое време носи такви парчиња. Ја видовме во различни кожни комбинации во црвена боја, кои одлично се вклопуваат со нејзината раскошност на сцената, а ова се некои од нив.

Црвени кожени панталони
Северина во неколку наврати носеше ефикасен модел припиен за нејзината фигура, а црвени кожени панталони најчесто ги носи со едноставни маици со натписи.

Во една прилика во Дубровник настапи во комбинација од кожени панталони и класична црвена кожена јакна, краток модел со ревери.

Црвено миди - здолниште
Здолништето кое паѓа под колена е стил со кој е невозможно да погрешите во ниту една сезона, а Северина неодамна облече елегантно здолниште со прав крој.

Прво ја видовме во комбинација со бел кардиган со пруги, затворени сандали и црвена чанта Лејди Диор.

Неколку дена подоцна, пејачката позираше во Скопје во истото здолниште, овој пат во комбинација со светло сина класична кошула, обложена во џемпер со црвени риги и зелени папучи.

Мини фустан
Додека беше дел од жирито на музичкиот натпревар „Суперстар Хрватска“, Северина носеше кожен мини фустан, црвен модел без прерамки кој има деколте во вид на срце и асиметричен раб и е совршен начин да ја истакнете вашата вродена сексипилност.

Моторџиска јакна
Северина во гардеробата има неколку кожени јакни, а во една прилика на настап во Ракичан облекла лакиран црвен модел кој е многу делотворен во комбинација со тесен црвен фустан.

Кожено палто
Кожните палта се незаменливи во стилот на познатите трендсетерки веќе неколку сезони, а Северина на обожавателите им ја честиташе Новата година со фотосесија за која позираше во долго палто со копчиња во два реда.

Станува збор за лакиран модел од класичен дизајн, со пошироки ревери, на кои струкот е нагласен со тенок ремен.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs