Совршена модна илузија: Џулија Робертс - актерката со најубава насмевка во класично издание ги украде сите погледи (ФОТО)

фото:TIMOTHY A. CLARY / AFP / PROFIMEDIA

Џорџ и Амал Клуни неодамна организираа хуманитарна вечер, а една од гостинките беше Џулија Робертс.

Џулија Робертс и Џорџ Клуни се многу добри пријатели, па не е чудно што таа се појавува на сите настани во режија на познатиот актер и секогаш е тука за да го поддржи него и неговата сопруга.

Познатата холивудска актерка дојде во впечатливо и едноставно издание и веднаш ги привлече сите погледи. Таа избра комплет од британската модна куќа Бурбери, кој се состои од шарена кошула и црно макси здолниште со остар крој.

Нејзината креација на прв поглед потсетува на макси фустан, но кога ќе ја забележите бојата на нејзината кошула, ќе видите дека се работи за комплет, па актерката одлично ја изведе оваа мала оптичка илузија.

фото:TIMOTHY A. CLARY / AFP / PROFIMEDIA

Здолништето има мал шлиц во задниот дел што го олеснува одењето, а Џулија имаше јакна преку кошулата со истиот интересен избор на бои. Црните салонки и блескавите обетки беа таму за да го заокружат целото издание на познатата актерка и да го направат посебно.

фото:TIMOTHY A. CLARY / AFP / PROFIMEDIA

Уште едно класично издание кое ни покажува дека е потребно многу малку за да бидеме забележани, а тоа сигурно го знае и актерката со најубава насмевка.

извор:GLOSSY