Стил на денот: Елена Стефановска во стајлинг кој ќе ви го одземе здивот

фото:Marko Markoski/instagram/elenastefanovska/zivotsostil

Водителката Елена Стефановска секогаш е стокмена од глава до петици со врвен стил кој остава трага.

Овој пат, особено ни го одвлече вниманиета и нѐ остави без здив со последното нејзино издание, бидејќи изгледа фантастично.

Тој микс од бизнис парчиња преточени во шик елеганција е токму и водечкиот тренд за преодниот период.

Панталоните, елекот и кошулата кои ги гледаме на Елена, се дел од лимитираната колекција на модниот бренд „Bella“, кои оваа пролет нудат екслузивитет. Модни парчиња кои се лимитирани, дизајнерски модели во екстра кратки серии, свежи бои и пролетни дезени - целата колекција можете да ја погледнете овде.