Стил на денот: Илаира Килиров во дводелен костим за капење со моден додаток кој ќе ве остави без здив

Овој празничен ден наша модна инспирација е познатата млада манекенка и моделка од Куманово, Илариа Килиров.

Оваа млада дама плени со својот изглед и става, а неодамна на својот Инстаграм профил сподели фокти на кои носи интересен и несекојдневен модел на костим за капење.

Таа се одлучила за дводелен црн костим за капење со моден додаток кој ќе биде тренд број еден сезонава - златен ланец.

Горниот дел е како кроп топ, а долниот е подлабок, што значи дека истиот одговара на скоро секоја фигура.

View this post on Instagram

A post shared by ILARIA (@ilariaakirilov)


Одличен избор на костим за капење.


Фото: Инстаграм - Илаира Килиров

Пред огледало со Илариа Килиров: Поважна е негата, отколку шминката