Стил на денот: Јелена Ѓоковиќ во Скопје-покажа што значи вистинска елеганција

Јелена Ѓоковиќ одлично се снаоѓа со различни стилови, а секогаш знае да ја истакне убавината на модните класици. Тоа дополнително го уверува модното издание кое го покажа во Скопје. И тоа е пример за трендови кои доминираа порано, а се застапени и денес. Едноставно, тие се здобија со статус на безвременска мода, крајно женствена.

Панталоните се врвна елеганција со директен крој што ја следат линијата на телото, а како што Јелена Ѓоковиќ ги носеше во Скопје, благодарение на овој дизајн може да се носат со елегантни кошули но и со спортска облека или чевли. 

Кошулата со пуф пакави, исто така, ги задоволува трендовите со пократок „рок на траење“. Сè што недостигаше за оваа облека да блесне во полн сјај беа токму чевли кои моментално се број еден тренд модели во светот.

Извонредна, креативна, инспиративна личност и права дама, таква е секогаш Јелена Ѓоковиќ.

По премиерата на документарецот „Мудроста на траумата“ во рамките на големиот проект на Новак Ѓоковиќ Фондацијата, имаше многу емоции и споделени искуства на панел дискусијата. 

Големо браво Novak Djokovic Foundation!


ФОТО: Инстаграм принтскрин