Стил на денот: Кејт Мидлтон во фустан кој ќе биде апсолутен летен хит

Фото насловна: Profimedia

Фото насловна: Profimedia

Моделот на фустанот што Кејт Мидлтон го обожава ова лето станува водечки тренд. Модните експерти едногласно одлучија дека фустан-кошула со средна должина ќе доминира во модната сцена.

Особено релевантни ќе бидат оние во пастелни бои, совршени за летната сезона и сончево време. Особено ќе се истакне нежната розова и тиркизна нијанса. 

Овие фустани се карактеризираат со доза на елеганција и гламур, а секоја дама во овој крој изгледа женствено и заводливо. Ако сакате повеќе класичен стил, ќе го обожавате овој тренд.

Идеални се за поформални прилики, ако ги комбинирате со високи потпетици, но може да бидат и дел од понеформални стајлинзи, доколку ги комбинирате со платнени патики.

Овој фустан е едно многу практично парче што ќе го носите многу пати. Ако веќе го немате овој модел во вашата гардероба, време е да го набавите.


Фото: Profimedia