Стил на денот: Кејт Мидлтон во панталоните кои мора да ги имате оваа сезона

Изгледа дека Кејт Мидлтон конечно реши да се откаже од досадните и конзервативни фустани.

Имено војвотката од Кембриџ на еден службен настан се појави во обична бела маичка и розови панталони, додека на нозете носеше бели патики.

Овој стил направи да изгледа младешки, свежо и тренди.