Стил на денот: Меланија Трамп во фустан од Прада во чест на Израел

Американскиот Претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија во вторникот ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа. 

50-годишната Меланија носеше морнарски миди фустан и бел мотив од монистра, што го спои со соодветни бели чевли.

Ја сметаат за најдобро облечена жена во светот, па не погреши и овој пат. Фустанот е креација на Прада и чини 3.700 долари. 

Фото: Epa и Reuters