Стил на денот: Носете подвиткани фармерки како Деми Мур

57-годишната актерка Деми Мур отсекогаш имала едноставен, но впечатлив изглед. Овојпат наша инспирација за стил на денот се нејзините аутфити со подвиткани фармерки.

Станува збор за одличен есенски моден избор.

Неодамна во интервју за еден подкаст, актерката Деми Мур им се наврати на своите бракови и откри дека по долго трагање по одговори, таа конечно сфатила што прави погрешно.