Стил на денот: Северина освојува во фустан со гол грб

Северина со последното издание повторно покажа дека е модна икона број еден во регионот.

Како што е веќе познато пејачката ужива на Малдивите, па покрај основниот аутифит за на плажа - костим за капење, Севе изненади и со поелегантен стјлинг.

Станува збор за навидум едноставен долг бел фустан, но со висок отворен шлиц на ногата и со гол грб и во него изгледа многу романтично и елегантно.

фото:Facebook/severina