Стил на денот: Тијана Дапчевиќ во фустан кој одговара на секоја фигура

Тијана е препознатлива по нејзината пикси фризура, која ја носи во платинесто руса боја. Препознатлива е и по стилот на облекување кој е уникатен и специфичен и најчесто се состои од црни парчиња облека, мартинки, патики, одела и фармерки. Овој пат пејачката носи црн фустан, модел кој одговара на секоја фигура.

Модерно парче кое треба да го имате во вашиот гардеробер.


Фото: Инстаграм/Тијана Дапчевиќ