Стил на денот: Топ и фармерки со патики по примерот на Кајли Џенер

Инфуенсерката и американска риалити ѕвезда Кајли Џенер иако има само 23 години, веќе е милијадерка, а и мајка. Таа има секогаш впечатлив стил и аутфити кои јавноста не престанува да ги коментира.

Овојпат е наша инспирација за стил на денот, со трендот кој често го третира- краток топ и фармерки во комбинација со патики. Спортски кежуал изглед за секој ден.

Доколку се додаде и јакна- добивате тотално есенски изглед.