Стил на неделата: 5 идеи за совршен деловен стајлинг

Копирајте ги овие стајлинзи и ќе бидете најдобрата стилизирана жена во канцеларијата

Деловната гардероба не мора да биде досадна и строга. Ако малку се поиграте со модата, можете да направите интересни модни комбинации на кои сите ќе ви позавидат.

Доколку деновиве ви снемува инспирација, имаме неколку предлози за вас. Облечете се вака и сите во канцеларијата ќе ви позавидат:

Белата кошула и црните панталони се класика која е незаменлива во деловниот свет. Многу едноставна, а воедно и многу елегантна комбинација. Исто така, изгледа одлично ако наместо високи потпетици, изборот на чевли ви се патиките.


Во оваа комбинација ќе изгледате како вистинска трендсетерка подготвена за нови деловни авантури. 

Костимите и патиките се многу моќен и смел избор. Време е деловниот стил да стане интересен. 

Фустанот е секогаш добар избор. 

Како и здолниште и џемпер. 


Фото: Инстаграм/pinterest