Стил за денот: Меланија Трамп елегантна и отмена во црн фустан

Првата дама на САД, Меланија Трамп се појави на претседателската дебата, првпат во јавноста по веста дека има негативен тест на ковид-19..

Меланија по тој повод избрала елегантен црн фустан со миди должина со ремен на половината, кој и прилега одлично.

Таа за време на дебатата носеше и црна заштитна маска.


Фото:EPA

Можеби ќе ве интересира:

Фама околу фустанот на Mеланија Трамп: Ги збуни и модните познавачи

Тотална доминација на Меланија Трамп: И со стилот и со говорот