Сузана Гавазова има повод за славење: Мајка ѝ слави 70-ти роденден

Нашата позната фолкерка Сузана Гавазова има повод за славење. Атрактивната пејачка преку фотографија на Инстаграм стори ѝ го честиташе 70-тиот роденденот на нејзината мајка, Руса.

„Среќен роденден мајко моја! Да си ни жива и здрава“, напиша на фотката Гавазова. 

А роденден без торта не може да помине, па пејачката се потрудила мајка ѝ да има убава торта за прославата, а Руса ги дувна свеќичките.


Фото: Инстаграм - Сузана Гавазова

Гавазова на скијање во Банско, Сања на жешко во Австралија: Двете најпознати фолкерки му се сладат на животот