Гавазова на скијање во Банско, Сања на жешко во Австралија: Двете најпознати фолкерки му се сладат на животот

Со паѓањето на снегот, се отворија вратите за снежни авантури, а најпрва во една таква авантура изгледа скокна една од најпознатите македонски фолкерки Сузана Гавазова.

Таа сподели дека ужива во зимата и снегот на скијање најверојатно во Банско, заедно со сопругот и децата.


И додека Гавазова му се радува на снегот, од другата страна на светот, со жешки фотографии се јави нејзината колешка, фолкерката Сања Ристеска која ужива во топлата Австралија.

Од таму Сања испраќа топли поздрави позирајќи во дводелен костим за капење а во прв план се гледаат нејзините облини и згодно тело.Имено, Сања во празничното интервју за Женски магазин кое може да го прочитате тука, откри дека е во Австралија и дека таму ќе ги помине празниците.
фото: Инстаграм screenshot