Топ 5 трендови за оваа пролет: Со овие парчиња ќе изгледате модерно

Модата доаѓа и поминува, а како што се менуваат и сезоните, се менуваат и модните парчиња кои ги сакаме и обожаваме да ги носиме.

Оваа година има многу повеќе трендови. Одамна се подготвуваме за пролетната мода и новите модни комбинации за пролет/лето.

1.  Сатен и чипка

Сатенот и чипката ги има насекаде. Може да ги видите на маица, здолниште, по обувките  и панталони. Во некои случаеви, овие матријали може да се комбинираат заедно и на тој начин оставаат впечаток. На жените им е омилени сатенските здолниште кои ќе се носат и по пролетта.


2.  Украси за коса

Веќе не е важно да имате само добра фризура, туку и да имате украси: марама, шешир, капи, кои нема да може да ги избегнете оваа пролет. Покрај тоа што се модерни, овие додатоци може да ви го поправат целокупниот изглед.


3.  Животински принт

Животинскиот принт секогаш е тука, но оваа пролет ќе го достигне врвот на својата популарност. Тој најмногу е застапен на обувките, ташните и марамите, но и фустаните со тигарски принт оваа пролет ќе биде популарен.


4.  Виолетова боја

Светло виолетовата боја ќе ја облежи пролета, но и летната сезона. Ќе се носи насекаде, но омилени ќе бидат капутите и елеците во оваа боја.


5.  Плетени ташни

Плетените ташни ќе бидат популарни оваа пролет. Потполно романтични, но и модерни.