Убавиот актер се ожени со девојка која е родена со тежок деформитет: Најубавата љубовна приказна на која светот и се восхитува

Фото насловна: SplashNews.com / Splash / Profimedia

Љубовната приказна на Руперт Френд и неговата избраничка е достојна за вистински холивудски филм.

Руперт Френд (41) е успешен холивудски актер, а неговата љубовна приказна би можела да биде еден од најубавите филмови некогаш снимени.

На прв поглед, секој би рекол дека е лесно да се заљуби во Ејми Малинс (47), убава русокоса, но нејзиниот недостаток е она што ја прави посебна.

Честопати слушаме од мажите дека изгледот на жената воопшто не е важен кога ќе се заљубат искрено, но ретко им веруваме. Секој сомнеж во вистинитоста на таа реченица ќе го разбие Руперт и уште еднаш нè потсетува дека заљубеното срце воопшто не го гледа она што многумина веднаш го доживуваат како сериозен недостаток.

„За што пишуваат тие? Па жената е прекрасна. Да, Ејми е прекрасна. И без нозе.„

Родена е без фибула, коска во потколеницата, па затоа и беа ампутирани двете нозе кога имаше само една година. Лекарот им рекол на нејзините родители дека нивната ќерка никогаш нема да оди или да живее сама.

Тој не беше во право. Не само што одеше, туку стана и успешна спортистка. Заради тебе, јас испаднав лажго, на шега ѝ рече истиот доктор кога се сретна со него пред неколку години. Ејми трчаше во својата младост, благодарение на што доби целосна стипендија на универзитетот Џорџтаун, а во 1996 година се натпреваруваше на Параолимписките игри во Атланта.

Таа ја заврши својата професионална спортска кариера во 1998 година и започна нова - моделирање. Нејзината личност и убавина го воодушевија дизајнерот Александар Меквин. Модниот генијалец сакаше да испраќа неконвенционални модели на пистата и ги шокираше присутните кога Ејми се појави на ревија на Живанши со дрвени резбани протези направени специјално за таа пригода.

Не требаше долго за да ја забележат режисерите. Својот прв филм „Кремастер 3“ го сними во 2002 година и глумеше во шест различни ликови.

На крајот, нејзината актерска работа ја поврза со Руперт. Во мај 2013 година, тие договорија состанок поврзан со идниот филмски проект на Руперт и се состанаа во 18 часот во мало бистро во Њујорк.

„Во еден момент келнер ни пријде и ни рече: "жал ми е, но ќе треба да ве замолам да заминете. Го погледнавме и прашавме: "Зошто?" Тој рече: "Затоа што е веќе 4:30 часот наутро и се‘ затворивме пред еден час. Ние немавме претстава дека толку многу часови разговаравме. Ние не бевме свесни за ништо околу нас цела ноќ. Тоа беше прекрасен, возбудлив разговор помеѓу двајца интензивно љубопитни умови на многу различни теми.

Не се сеќавам ниту во еден момент да размислував дека е симпатичен. Сепак, следниот ден тој ми испрати неколку пораки и инсистираше да се сретнеме повторно што е можно поскоро и договоривме вечера која започна во 18 часот и овој пат траеше до 05:30 часот. Одевме низ населбата и баравме места што сè уште беа отворени. Не сакавме да се разделуваме еден од друг. И така беше за нас секој ден од 1 мај 2013 година “, откри Ејми.

Мај очигледно е месец на нивната љубов затоа што Руперт ја запроси Ејми една година подоцна во мај, а тие судбоносно рекоа да на 1 мај 2016 година.

Не сакаше веренички прстен, но идејата не му се допадна на нејзиниот татко Брендан. Ако нема прстен, нема и веридба, им рече на вљубениот пар. Иако се противел, паметниот Руперт му се покорил на „свекорот“ и купил прстен за неговата душичка.

Направија навистина скромна венчавка. Освен младенците, на церемонијата присуствуваа само кумовите, а еден од нив беше и најдобриот пријател на Руперт.

"Се венчавме на една убава фарма. Дожд врнеше. Беше совршена венчавка. После тоа отидовме на билјард", рече Руперт минатата година во ТВ-емисијата "Во живо со Кели".

Кога не работат, тие го користат секој слободен момент за да патуваат или да го поминуваат своето време во мирот на својот дом, кој се наоѓа во зградата на стара фабрика за чевли.


Извор: Stil kurir