ЅВЕЗДИТЕ ОТКРИВААТ: Колку деца ќе имате и каква мајка ќе бидете?

Овен: Мајка воин со многу деца

Жените во овој знак можат да имаат многу деца. Три, четири или повеќе? Зошто? Па, за почеток, тие се малку импулсивни. Ќе се заљубите во првото бебе и повеќе нема да можете да издржите. Сепак, вие не мора да се грижите затоа што сте борбен хороскопски знак. Имате се што ви треба за предизвиците со родителството. Вие сте моќна и безбедна. Вие сте независна, но исто така и дива. Бидејќи сте мајка, не значи дека ќе се изгубите. Вие разбирате дека треба да го одделите сопствениот живот од семејството. Исто така, сакате вашите деца да имаат сопствен живот кога ќе пораснат.

Бик: Сериозна мајка на две деца

Според ѕвездите, мајката во овој знак треба да има две деца со мала разлика во возраста. Вие сте трпеливи и грижливи, кои се прекрасни карактеристики кога се грижите за малите деца. Две деца се доволни за вас - повеќе од тоа значи дека можеби ќе бидете преоптоварени. Кога станува збор за родителството, знаете како да ја мешате забавата и одговорноста. Вие сте сериозни кога е потребно. Ќе им кажете на своите деца да погледнат два пати пред да го преминат патот и тие ќе го сторат тоа. Но, кога ќе стигнат до другата страна, ќе можете да се опуштите и да уживате. Стоите цврсто на земја, но не плашете се одвреме-навреме да скокнете во калта со децата. За среќа за вашето семејство, оваа мајка троши пари внимателно. Вие нема да потрошите пари за ништо лудо. Ќе ги пораснете своите деца така да почитуваат авторитет и убаво да се однесувааат.

Близнаци: Непредвидливата мајка на близнаци

Како двоен знак на зодијакот, ѕвездите ќе предвидат близнаци за вас. Близнаците имаат две страни и многу љубов за сè што е двојно. Вие сте скромна и сакате да ја поттикнете генијалноста кај вашите деца. Вашите деца ќе бидат првите што ќе ја читаат и знаат азбуката. Сепак, не дозволувајте вашата нетрпеливост да ве надвладее. Вашите деца знаат дека никогаш нема да им биде досадно. Вие сте сложена личност и често пати имате различни мислења за истото. Од една страна, ќе бидете многу строги за храната што ја јадат вашите деца, но исто така сосема опуштена кога станува збор за видот на музиката што ја слушаат. Сигурно не сте традиционална мајка, но вашите деца ќе ја сакаат вашата страст и желба за живот.


Рак: Посветена мајка на две деца

За жената Рак, астрологијата предвидува две деца меѓу кои разликата е неколку години. Вие сте мајка на зодијакот, имате вроден мајчин инстинкт и љубов за родителството. Вие сте всушност мајка на сите ваши пријатели, а понекогаш се чини дека сте родена за да бидете мајка. Вие уживате во вашата домашна и семејна одговорност, па никој нема да биде изненаден ако одлучите да го посветите својот живот само на децата. Сепак, може да бидете склони кон промени во расположението, поради што ѕвездите покажуваат години на разлики помеѓу вашите деца. Од самиот почеток ќе имате длабока врска со вашите деца. Ќе сакате да бидете многу вклучени во нивните животи, и ќе бидете посветени на градење на среќен и здрав дом за нив.

Лав: Страстна мајка од две до четири деца

Секоја Лавица има потреба од нејзини лавчиња. Ѕвездите мислат дека треба да има помеѓу две и четири деца. Можеби звучи како да се многу. Не грижете се! Мултитаскингот е нешто што е природно за вас, а вие сте многу трпелива. Имате природен мајчински инстинкт со кој ќе ја надминете вашата потреба за автономија. Ќе ја пренесете својата независност на вашите деца. Вие сте страсна личност, и ќе бидете такви во улогата на мајката. Со гордост ќе ги израснете во успешни и способни деца. Вашите деца ќе бидат инспирирани од вашиот успех и ќе сакаат да ве имитираат во животот.

Девица: Уредна мајка на едно дете

Ѕвездите предвидуваат слатко дете за вас. Искрено, знаете дека во некои ситуации може да станете вознемирена и премногу стресна. Тоа не би било различно во родителството. Најдобро е да имате едно дете на кое целосно може да му се посветите. Ќе уживате и ќе пренесете љубов и внимание кон вашето дете. Сакате да имате ред во вашиот живот. Од друга страна, знаете како да бидете целосно опуштена, и можете да се одморите во играта со деца. 

Вага: Балансирана мајка на две, четири или шест деца

Вагите ја сакаат рамнотежата, праведноста и рамноправноста. Всушност, овие работи се толку важни за вас што ѕвездите мислат дека може да имате поинаков број деца. Вие исто така сте лице кое е отворено за посвојување, бидејќи вашето сочувство е безгранично. Желбата за рамнотежа ќе го одреди вашиот родителски стил. Ќе најдете тивко место во мајчинството, дури и кога тоа е хаос околу вас. Кога децата ќе дојдат во вашиот живот, ќе се организирате и ќе го почитувате распоредот. Сакате да инвестирате во вашите деца. Ќе уживате во помагањето и организирањето на нивните животи.

Шкорпија: Ексцентрична мајка со многу деца

На Шкорпиите им се допаѓа идејата да имаат армија на деца, а ѕвездите се согласуваат совршено со нив. Вие сте знак за темперамент, но тоа само значи дека ќе имате доволно љубов за сите ваши деца. Имате силна желба да бидете опкружени со најблиските. Кога станува збор за родителството, може да бидеш малку ексцентрична. Вашето расположение често се менува, а децата не секогаш ќе бидат сигурни дали треба да останат или да „избегаат". Сепак, секогаш сте тука за да им го заштитите грбот. Силно го заштитувате вашето семејство и брзо се прилагодувате на мајчинството.

Стрелец: Мајка авантурист на едно дете

Стрелвите се мајки со едно дете, но можеби дури и не сакаат да станат мајка. Немојте да го сфатите ова погрешно, овие мајки се апсолутно одлични. Сепак, поради нивната авантуристичка природа, тешко е да останат на едно место, и може да им биде тешко да се борат со барањата на мајчинството. Ако одлучите да го однесете вашето дете со вас низ целиот свет, ќе бидете најдобри во тоа, и вашето дете ќе го има најубавото детство. Вашиот дух е немирен и слободен, така што ќе мора многу да се приспособите кога ќе станете мајка. Сакате да живеете во сегашниот момент, да дејствувате импулсивно и да верувате во вашите инстинкти. Растењето на детето бара многу енергија и време, така што треба да бидете искрени и да признаете дека сте подготвени да бидете посветени. Но, ако се одлучите за мајчинството, вашето дете ќе биде среќно со мајка како вас.


Јарец: Супер мајка на три деца

Овој знак може да направи се! Сериозно, како да сте супер-суштество или нешто слично. Нема да биде проблем за вас да израснете три дечиња на мала возраст, да управувате со домаќинството и да ја завршите работата. Не грижете се, за многу краток временски период, вашите деца ќе ви помогнат. Ако Ракот е мајка на зодијакот, Јарецот е татков знак кој ќе влијае на вашиот стил на мајчинството. Вие сте командант кој ја сака структурата и моќта. Ова значи дека не се плашите да ги спроведувате правилата и да ги научите своите деца на тешки лекции. Тоа не значи дека не можете да бидете емотивни или да немате женска страна, туку само значи дека родителството е тешка работа, но некој мора да го стори тоа.

Водолија: Флексибилна мајка на едно дете

Сакате авантура и имагинација. Всушност, во вас сте енергично дете кое е тешко да се прилагоди на мајчинството. Ѕвездите мислат дека ќе бидете најдобри со едно дете на кое може да се посветите, без да ја изгубите вашата имагинативна страна. Ќе бидете флексибилна мајка. Се ве интересира и ќе го пробате секој совет за да видите кој најдобро функционира за вас и за бебето. Со сето ова експериментирање, ќе ви биде удобно во вашата улога. Ќе го поддржите вашето дете ако сака да стане актер, научник или учител, и ќе бидете подготвени да научите сè што треба да знаете. Ќе бидете посветени, но ќе му дадете на детето слобода што му е потребна.

Риби: Топла мајка на пет деца

Исто како рибите, сакате да сте опружени со вашето мало јато. Ѕвездите мислат дека ќе бидете среќни со пет деца, можеби и повеќе. Вие сте исполнети со емоции и не можете да чекате време да се грижите за вашето семејство и да ги водите вашите деца низ животот. Кога станува збор за родителство, вие сте пријатна, но исто така и малку перфекционист. Сите мајки ќе бидат љубоморни на вас. Вие сте мајка која ќе ги следи најновите модни трендови, но исто така ќе им овозможи на своите деца топол дом со љубов. Сочувствителен и елегантен. Ќе бидете пример за вашите деца, а другите мајки ќе сакаат да се како вас. Вие сте полни со безусловна љубов и поддршка за вашето семејство, и вашата врата е секогаш отворена за семејството и соседите.


Извор: www.espreso.co.rs