(ВИДЕО) Гори Богородичната црква во Париз

Пожар избувна во познатата катедрала Нотр-Дам во Париз.

Причината за пожарот не беше веднаш јасна, но официјалните лица велат дека тоа би можело да биде поврзано со реновирањетo. Повеќе прочитајте на Фактор, ТУКА.