(ВИДЕО) Камерата сними сè: Жена се породи на паркинг

Бремена жена по име Сузан од Флорида заедно со нејзиниот сопруг брзале кон болницата бидејќи започнале породилните болки. Кога парот пристигна во болницата, Сузан започнала да се породува веднаш откако излегла од автомобилот. Нејзиното породување на самиот паркинг пред болницата беше снимен од камерите на паркингот, а видеото брзо се рашири на социјалните мрежи.

Сузан роди здраво женско дете и го крсти Јулија.


Фото и Видео: Фејсбук