Викенд хороскоп: Еден знак го очекуваат два бурни дена

Лав

Задоволни сте и делувате неодоливо на своето окружување. Затоа и не е изненадувачки фактот што имате голем број на партнери, но конечно мора да донесете одлука чија понуда ќе ја прифатите. Седењето на две столчиња не ви доликува.

Девица

Ова е вистински момент за да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Нема да оддолее на вашиот шарм и духовитост.

Вага

Не сте во најдобро расположение и обврските ќе ги одложите за некој друг пат. Пробајте да се сконцентрирате и внимавајте да не направите грешка.

Шкорпија

Страста која ја имате во врската во која се наоѓате е во сериозна криза. Немојте да му ја префрлате вината на партнерот.


Претходна страна  Следна страна