ВИКЕНД ХОРОСКОП: На неколку знаци ќе им се исполни сонот

Овен
Избрзани сте и премногу емотивни. Желба ви е да направите се за кратко време. Ориентирајте ги напорите кон секојдневните обврски. Внимавајте на деталите. Воздржете се од крајни и одговорни одлуки. Ќе ги реализирате идеите само во присуство на добра организација.

Бик
Генерално викендов е поволен. Во ваша корист е да дејствувате, почитувајќи ги другите членови од тимот. Деловни контакти ќе се задоволителни и не е исклучено да ја подобрите материјалната положба. Колку точно имате распределба во времето, толку подобро. Контролирајте ги емоциите при конфликтни ситуации со најблиските.

Близнаци
Избезумени постапки и избрзани решенија може да предизвикаат финансиски загуби, што воопшто не би ви се допаднало. Обидете се да ги наспочите напорите кон една цел и да дејствувате решително. Нема да си обезбедите сериозен напредок, но пак ќе ја задржите својата позиција. Бидете претпазливи, ако е потребно да патувате.

Рак
Енергијата ви е стабилна, а расположението – романтично. Соодветен момент да ги надминете недоразбирањата од личен карактер. Добро е да поразговарате за прашањата кои бараат решение и координација на мислењата. Не брзајте.

Лав
Стремежот да напредувате или дури да ракувате на лидерска позиција најверојатно ќе се круниса со успех. Во деловен план периодот ќе биде мирен, па одвојте време и анализирајте ја работата која ја оценувате како завршена. Ќе најдете пропусти кои би можеле да ги избегнете во следните проекти. Бидете поттикнувачи за освежување на личните односи.

Девица
Многу сте активни, но во ваша корист е да го совладате спонтано ентузијазмот. Ќе се справите со сите потфати, ако не се обидувате да правите неколку работи истовремено. Работоспособноста ви е на високо ниво. Искористете ја, но за да го подобрите квалитетот.


Следна страна