Викенд хороскоп: Три хороскопски знаци во проблематичен период

ОВЕН

Важно е да се препуштите на своите емотивни желби или да ги поместите субјективните граници во односот со драга личност. Имате голем број обврски и сакате се да функционира на беспрекорен начин. Обидете се викендов да не се замарае премногу за тоа кој што рекол. Кучината си лаат, карванот си врви.

БИК

Потребно ви е нечие разбирање, но партнерот не покажува интерес за да ви удоволи. На основа на првиот впечаток, ќе сфатите на кој треба да му верувате од колегите на работа. Токму сега е време да ја покажете вашата амбициозност. Познати сте по тоа. Ќе се изненадите до каде можете да стигнете овој викенд.

БЛИЗНАЦИ

Избегнете нова расправија на средба со саканата личност. Постојат отежнувачки околности кои не можете да ги одбегнете. Барате лесни решенија, но нема да добиете позитивен ефект. За промена, добро би било да научите еднаш за секогаш да се релаксирате кога работите се дојдени до точка на вриење. Токму тоа на сите им смета, а вие ќе бидете победник со лежерни ставови.

РАК

Во љубовниот однос не е дозволено се што посакувате, но нема причина ни за лажна скромност. Се наоѓате пред одлична можност за да остварите успешни резултати на работа и викендов фокусирајте се на тоа. Не ја потценувајте вашата пожртвуваност. Вие можеби сте уметнички души, но газите се пред себе, без да повредите никого.


Следна страна