Во едноставна комбинација: Јелена Розга изгледа подобро од било кога

Пејачката Јелена Розга изгледа одлично во својата 42-ра година.

Таа е позната не само по специфичниот глас, туку и по својата убавина и харизма. Со нејзиниот нежен изглед, таа важи за една од најубавите пејачки во регионот. И секогаш е одлично стилизирана.

Тоа го докажа и со едно од последните појавувања на настани, каде го привлече целото внимание  со едноставна комбинација, која делува толку моќно на неа.

Розга иако не носи премногу нападна шминка, сепак, препознатлива е по црвениот кармин и “ајлајнерот“ околу очи, а немаме многу често можност да ја видиме во тотално природно издание. 
Но неодамна објави селфи без грам шминка, и покрај тоа изгледа прекрасно.