ЗАЕДНО СЕ ЦЕЛИ 36 ГОДИНИ: Како изгледа сопругата на Бајага?

Докажаниот српски кантавтор Момчило Бајагиќ Бајага речиси никогаш не зборува за приватниот живот, особено за неговата сопруга Емилија со која е во брак цели 36 години. Сепак, неговите фанови имаа прилика да видат како изгледа неговата понежна половина, откако актерот Виктор Савиќ на социјалните мрежи објави селфи-фотографија со Момчило и Емилија.

Во едно интервју популарниот музичар откри дека со сопругата се запознале сосема случајно во автобус. Родители се на 26-годинишниот Марко и на 18-годишната Ангела.