Зошто не сме го знаеле ова досега: Вирален трик со кој градникот нема да е проблем за фустани со отворен грб (ВИДЕО)

Видеото на „ТикТок“ го погледнале над 5 милиони луѓе за неколку дена.

Со доаѓањето на летната сезона, почнуваме да ги вадиме отворените фустани од плакарот, но со нив секогаш доаѓа истиот проблем - што да правиме со прерамките на градниците кои се гледаат кога се носат фустани со отворен грб. 

Корисничка на ТикТок има решение, а видеото стана вирално за неколку дена. Имено, таа покажа одличен трик како да го наместите градникот без да се гледа под фустанот со отворен грб. А се подразбира жените ширум светот се воодушевени.

На видеото, жената носи класичен градник, кој потоа го прилагодува на фустанот. Прво, откачете ги прерамките од задниот дел и наместо на наменетото место, закачете ги од напред. 

@michelimartinenghi

Como esconder seu sutiã? ##lojalaconquista ##dica ##michelimartinenghi ##tendencia ##dicas ##moda

sonido original - Avengers

Видеото е прегледано скоро пет милиони пати досега и има повеќе од 334 000 лајкови, како и стотици коментари од други корисници на ТикТок, кои се благодарни за овој корисен моден трик.

извор:mondo.rs

Трик за чистење прибор за јадење во машината за миење садови: Сè што ви треба е алуминиумска фолија (ВИДЕО)

Платив 1000 евра за надоградба на коса: Резултатите се шокантно лоши, а милион луѓе се згрозени од работата на фризерката