,

Еве како можете да ги „стопите“ килограмите

Смеса од лук и мед може да ви помогне за намалување на килограмите. Треба да го исецкате лукот на што поситни парчиња и оставете го така 15 минути пред да го консумирате. Најдобро е да го консумирате на празен стомак, затоа што така полесно се апсорбираат хранливите материи. Земете 2-3 чешниња лук и помешајте ги со една лажица мед. Користете ја оваа смеса секој ден. По неколку дена ќе забележите дека се чувствувате поенергично, а ќе бидете и поздрави. Но, по седум дена, ќе забележите и дека сте изгубиле неколку килограми.