23 години, често позира топлес, трн во око за Шакира: Која е новата девојка на Пике?

Не поминаа ни три месеци откако Шакира и Пике ставија точка на својата љубов, а славниот фудбалер веќе му ја покажа на светот својата нова избраничка - студентката Клара Ки Марта. Парот неодамна беше фотографиран како страсно се бакнува на музички фестивал во каталонскиот град Пучсерда.

Фудбалерот Жерар Пике е „фатен“ како разменува страсти со 23-годишната студентка Клара Марти на фестивал во Каталонија, а многумина ги интересира која е неговата нова девојка.Клара е првата девојка со која Пике беше виден во јавноста по раскинувањето на 12-годишната врска со пејачката Шакира (45) со која има два сина.

Атрактивната русокоса студира односи со јавноста и живее во Барселона.

Според The ​​Sun, Клара работи за филмската и ТВ продукциската куќа на Пике, „Космос“, надгледувајќи специјални настани. Клара на својот Инстаграм објавува атрактивни фотографии и често позира во долна облека, но и топлес.

Шакира наводно не е среќна затоа што Пике се појавил во јавноста со Клара, пишува „Дејли мејл“. Извор близок до семејството на Шакира тврди дека фудбалерот и пејачката имале договор да не се појавуваат во јавноста со нови партнери во текот на првата година по раскинувањето.Според приказната на папараците Жорди Мартин за шпанскиот маг, фудбалерот се труди максимално да ја налути Шакира, па намерно се појавува со својата нова девојка на места каде што би можел да ја запознае пејачката, а посетуваат и места каде знае дека некој може да ги види и пријави на Шакира.Клара е активна и на социјалните мрежи - има два профила и на двата ја следат околу 30 илјади луѓе, при што едниот е затворен, а другиот е отворен за сите нејзини фанови. Таа сака да споделува провокативни, заводливи фотографии, па јасно е зошто има толку многу обожаватели.ФОТО: Инстаграм Screenshot