Aко планирате летување во Црна Гора: Нема да ви треба ПЦР тест

Сите ограничувачки мерки за посета на Црна Гора оваа сезона, вклучително и тестирањето за ПЦР, ќе бидат укинати за туристите од Русија, Белорусија, Украина и Северна Македонија, кажа министерот за финансии и социјална помош на таа земја Милојко Спајиќ.

„Задоволство ми е да ве известам дека сите ограничувачки мерки, вклучително и тестирање на ПЦР, за граѓаните на Русија, Белорусија, Украина и Северна Македонија ќе бидат укинати за посета на Црна Гора оваа туристичка сезона“, напиша Спајиќ на својот профил на Твитер, на руски јазик.

Читајте детали на Фактор, тука.


Фото: Инстграм/Волиммонтенегро.ме