AVON ГО ЛАНСИРА EVE TRUTH: НОВ МИРИС КОЈ ЈА СЛАВИ ЛИЧНАТА ВИСТИНА

Новиот парфем е мешавина од нежни цветовиенергични овошки и сензуални минерали кои се рефлексија на модерната жена

Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат сé и да надминат сé она што често им предизвикува несигурност и нелагода. Но вистината е дека сите жени се неверојатни, иако понекогаш забораваме да го препознаеме тоа. Како одговор на тоа, AVON го лансира Eve Truth, воздигнувачки, привлечен мирис кој во себе го втемелува и слави себеприфаќањето во целата своја раскош и ги воздигнува жените со сите нивни лични карактеристики – доблести и мани. 

Како лице на овој парфемхоливудската актерка Ева Мендез ја отелотворува сигурнатаслободна и неверојатна Eve Truth женаОд нејзините комични улоги, па сé до драматичните карактериЕва е позната по нејзината посветеност на секој филм во која таа има своја улогаНадвор од големото платнотаа ја внесува истата страст во нејзините лични потфатибез оглед дали станува збор за добротворна работа или работа како дизајнер и креативен директор на нејзината сопствена модна линија, објаснува Дана Стојкова, Национален менаџер за продажба за AVON во Македонија. 

Животот е колекција од приказниколекција од нашите приказниПочестена сум од можноста да бидам лицето на Eve Truth, кој ја отсликува повеќеслојноста на женскиот карактер и создава комплетно мирисно искуство кое ја персонифицира модерната жена, вели Ева.

Дизајниран и создаден од Лорен Лa Гернек (Laurent Le Guernec) – еден од водечките светски парфимеристи –Eve Truth е композиција од нежни цветови (божур, блескава гарденија и розова фрезија), енергични овошки(свежа карамбола и сочна калинка) и магнетно привлечни минерали (магнетит) за да ја отслика женската волшебна аура. Резултатот е неодоливо искуство за сите сетила, кое ја рефлектира женственоста, елеганцијата,сензуалноста и силата.

Во моментите кога размислував за природната убавина, ги истражував душевните длабочини и како да се биде искрен и верен на себеси и како можам да го преточам тоа чувство во мирисМојата цел е оној кој го носи на себе мирисот, да има внатрешно чувство на удобност во сопствената природност , бидејќи тоа е она што извира однатре и ја прави Eve Truth жената прекрасна секаде наоколу,”заклучува Ла Гернек.

Eve Truthпретставува совршен подарок со кој може да ја искажете наклоноста и почитта кон жените кои ви значат, а најпогодна прилика за тоа 8ми Март - Денот на жената.

Eve Truthе веќе достапен за порачување во Кампања 3, преку претставничката мрежа на Avon. Парфемот може да се порача и онлајн, преку интерактивната онлајн брошура.

За Avon

AVON е компанија која над 130 години гордо се залага за убавина, иновации, оптимизам и над сѐ – за жените. Производната палета на AVON ги содржи добро познатите и посакувани брендови како ANEW, Avon Color, Skin-So-Soft и Advance Techniques. Продаван преку скоро 6 милиони активни независни Претставници, производите на AVON ги воодушевуваат потрошувачите во скоро 70 земји во светот. Информирајте се повеќе за AVON и неговите производи на www.avonworldwide.com.