Безвременско модно парче: И ова лето е омилено помеѓу познатите дами

Ниту спортско парче, ниту елегантно, но секогаш малку кежуал - овој модел на здолниште носи со себе неформалност, но и неколку опции. Ако го изберете вистинскиот модел секако.

Кога мислиме на тексас здолниште, ми доаѓа на ум оној со рамен крој, со должина до колено и светол тексас, но во никој случај не е единствениот модел, иако можеби е најкласичен.

Познатите дами навистина знаат да го искомбинираат тексас здолништето. Кети Холмс направила добар избор и изгледа одлично.

Тексас здолништето денес, и во текот на оваа сезона, како и претходните, дури и десет, 20 години - е синоним за обичен пролетен или летен изглед.

Никогаш не може да тргне наопаку со купување на ова парче, затоа што навистина може да се вклопи со секоја трендовска маица, блуза, кошула, со патики и сандали и да изгледате одлично.

Познатите дами,  многу добро го знаат тоа: