Близнаци-ова е прилика за изобилство, Стрелецот го чека љубовно искуство: Хороскоп за Марс во рак од 25 март до 19 мај

Хороскоп за времето на Марс во Рак од 25 март до 19 мај 2023 година за секој хороскопски знак!

Марс влегува во Рак, што е особено значаен аспект, бидејќи Марс го менува својот знак од минатиот август. Марс обично поминува само еден или два месеци во секој знак, но благодарение на неговиот двегодишен ретрограден период, тој поминува цели седум месеци во Близнаци. Ова беше одлично за генерирање нови идеи и справување со милион работи одеднаш, но вибрациите конечно се менуваат. Марс во Рак носи многу потребна промена на темпото почнувајќи од 25 март и менува сè до 20 мај.

Марс во астрологијата е жесток, див и свиреп. Оваа вжештена планета владее со нашите нивоа на мотивација, нашите темпераменти, па дури и со нашето либидо - па кога ќе влезе во нов дел од Зодијакот, има големо влијание врз тоа како ги ослободуваме нашите инстинкти и одиме по она што го сакаме. Додека Марс полн со адреналин плива низ нежните води на Ракот во следните два месеци, од нас се бара да забавиме и да ги изразиме нашата моќ и страсти на понежен начин. Треба да очекуваме нашите емоции да имаат посилно влијание врз нашите реакции и нивоа на мотивација, што може малку да го разводни нашето чувство кога станува збор за конкурентност или конфронтација.

Чувствителните мориња на Ракот не се најудобното опкружување за огнениот Марс, бидејќи го поттикнува Марс да ги почувствува работите и да ја провери емотивната атмосфера пред да се нурне во битка. Фрустрациите може да се покажат како пасивно-агресивни, бидејќи енергијата на Ракот претпочита да му пристапи на конфликтот индиректно, наместо да се соочи со него директно. Сепак, Марс во Рак нè учи да преземеме акција без брутална сила - наместо да наоѓаме сила преку мекост, сочувство и ранливост. Ќе чувствуваме дополнителна заштита кон луѓето и ситуациите кои ни се најблиски за време на овој транзит и повеќе инспирирани да застанеме во одбрана на оние што ги сакаме. Одлично време е да преземете одговорност кога станува збор за семејството, домот и љубовта.

Еве преглед како Марс во Рак ќе влијае на вас, врз основа на вашиот хороскопски знак:

Овен

Марс е вашата владејачка планета, така што овој воден транзит би можел да го извади вашиот импулсивен и ревносен дух. Иако можеби го немате моментумот на полна пареа што го посакувате, забавувањето може да ви помогне да забележите пукнатини во вашата основа што треба да се решат за оптимални перформанси, буквално и фигуративно. Добро време е да се справите со домашните задолженија, како што се започнување проект за подобрување на домот или користење на алатки за да направите задоцнети поправки. Но, исто така е важно да се справите со вашите затворени емоции, како што се прекинување на токсичните врски или конечно да се справите со темните спомени. За два месеци ќе бидете во топ форма за некоја класична акција на Овен.

Бик

Следните неколку месеци означуваат важен период кога станува збор за комуникацијата, Бик, затоа почнете отворено да го изразувате она што ви е во срцето и умот. Можеби ќе ви биде полесно конечно да споделите некои работи што претходно се обидувавте да ги искажете со зборови, а вашиот начин на зборување може дури сега да биде исклучително одлучувачки и моќен. Време е смело да ја кажете својата вистина! Само обидете се да не бидете премногу чувствителни или одбранбени за секојдневните интеракции. Марс во Рак може да не направи сите малку почувствителни - и ако сакате да го сфатите тоа, бидете подготвени да ги прифатите чувствата на другите луѓе со благодат.

Близнаци

Марс ги помина изминатите седум месеци во вашиот знак, Близнаци, и таму заврши долга ретроградна патека - сето тоа испрати виор од енергија и интензитет што се вртеше низ вашиот дух. И за тоа време постигнавте многу и надминавте многу предизвици, па сега е време да го пожнеете она што сте го посеале! Започнете да давате приоритет на вашите опипливи цели и фокусирајте ја вашата енергија на работите што се највредни. Без разлика дали се работи за подобрување на вашата банкарска сметка или за правење голема инвестиција, ова е вашата шанса да обезбедите изобилство.

Рак

Свежото цвеќе и подолгите пролетни денови се совршен одраз на вашите енергетски нивоа, кои наскоро ќе процветаат. Затоа што кога Марс ќе влезе во вашиот знак, ќе се чувствува како конечно да излегувате од длабока хибернација. Имавте многу цели, желби и чувства во позадина во текот на изминатите месеци, но сега е време да ја ставите педалата на метал и да внесете сè што било во режим на тампонирање во целосно реализиран план за игра. Почнете да го отворате патот до вашиот успех. Во следните два месеци, имате целосна космичка дозвола да ги дадете приоритетите на вашите сопствени желби и потреби пред сè друго.


Следна страна