Бојата на моќта за секој хороскопски знак: Зелената му помага на Бикот, додека сината ги смирува Водолиите

Дознајте која е вашата моќна боја, според вашиот астролошки знак. Без разлика дали сте привлечен Близнак или Лав кој сака рефлектор, изберете боја што одговара на вашата личност и може да помогне и во декорацијата на домот.

Овен

Овните се огнени, страсни и донекаде тврдоглави. Тие се родени лидери кои сакаат авантура и натпревар и уживаат во независноста. Овенот има навидум бескрајно количество енергија и може да биде прилично спонтан.

Боја: Црвена.

Не е изненадување што огнениот знак како вашиот напредува кога е опкружен со црвена боја - тоа е бојата на страста, храброста и возбудата. Покрај тоа, црвената е одлична нијанса кога сакате да ја поттикнете креативноста. Обидете се да го вградите во домашните додатоци, како што се перниците или како атрактивен ѕид во спалната соба.

Бик

Биковите се приземјени и сигурни, со стабилна глава на рамениците кога станува збор за практични работи. Сакаат да се однесуваат кон себе и со оние што ги сакаат со мали парчиња луксуз и материјални работи, вака покажуваат дека се грижат.

Боја: Зелена.

Не само што е втемелена во природата, туку зелената има и живост што му помага на Бикот да се чувствува ревитализирано. Да не заборавиме, тоа е и бојата на богатството - нешто што Бикот многу го цени. Додадете зелени растенија во вашиот дом, декор или изберете живописно зеленило во вашата работна соба.

Близнаци

Близнаците обично имаат две страни на нивните личности - едната жива и зборлива, а другата многу љубопитна, замислена и малку немирна. Тие се исклучително брзи и никогаш не остануваат без зборови. Тие се социјални по природа и прават другите да се чувствуваат удобно.

Боја: Жолта.

Жолтата е светла, весела и енергична. Инспирира оригинални мисли и среќа и совршено се совпаѓа со личноста на Близнаците. Обидете се да додадете повеќе жолти детали во областите каде што сакате да бидете инспирирани, како што е вашата домашна канцеларија или место за добредојде, како што е влезот или дури и влезната врата.

Рак

Раковите се емотивни и сочувствителни. Тие го перцепираат светот емотивно и секогаш прво се потпираат на чувствата. Сочувствителни и грижливи, тие се многу чувствителни на околината и на расположенијата на оние што ги сакаат.

Боја: Сребрена или металик сива.

Етеричното сребрено и сиво се нивните моќни бои. Обидете се да го освежите вашиот дом со метални сиви детали или користете сив или метален мебел за да создадете пријатен простор.

Лав

Лавовите се ѕвезди. Тие се харизматични и шармантни, со речиси магнетна привлечност. Тие можат да бидат нетрпеливи и отворени, но никогаш вистински злонамерни - додека не ги повредите. Тие сакаат драма и ги охрабруваат другите да го изразат своето вистинско јас.

Боја: портокалова.

Нема ништо попривлечно од портокаловата боја, а смелата боја е токму она што му треба на Лавот за да се чувствува како дома. Одлучете се за светло портокалова, во изборот на троседот или други домашни детали.

Девица

Девиците се перфекционисти до крај. Тие имаат неверојатно внимание на деталите и се мастер планери. Тие имаат длабока љубов кон човештвото, но може да се појават како резервирани или критични пред да се отворат. Нивниот аналитички ум навистина се истакнува.

Боја: кафеава.

Суптилната нијанса е основата на секоја добра шема на бои и вистинска работа во светот на дизајнот. Исто така, помага да се приземји претерано размислуваниот ум на Девицата. Обидете се да ја заземјите просторијата со рустични дрвени акценти или масичка за кафе.


Следна страна