Божицата на убавината чекореше самоуверено по улицата како да го освоила светот: А потоа доживеа срам од невидени размери

Никол Шерцингер се појави како гостинка во една ТВ емисија и за таа прилика се облече како што доликува на жена која го носи епитетот „божица на убавината“, но не сметала на една ситница.

Пејачката Никол Шерцингер баш се потрудила за гостувањето и за таа прилика облекла црн фустан со бели точки. Додека самоуверено одеше по улица во стилот на Софија Лорен, Никол не очекуваше дека ќе доживее срам од светски размер.

Пред блицевите на папараците, на пејачката и падна фустанот од едното рамо и ги откри нејзините гради и силиконскиот фластер. 

Имено, пејачката одлучила да не носи градник под фустанот, туку градите ги „заштитила“ со силиконски фластер за се‘ да изгледа совршено. 

И додека позирала самоуверено, никој не ѝ кажал за лошата среќа што ја доживеала. Пејачката потоа влегла во автомобилот и продолжила по својот пат, а што и се случило дознала дури кога фотографиите го обиколија светот. 

Никол нејзиниот Инстаграм профил ја следат 5,4 милиони луѓе, а со нив сака да споделува фотографии и видеа од теретана каде напорно вежба.


Фото: Профимедиа

Се чини дека нејзиното тело го извајал Бог лично: Има 43 години, а ние можеме само да ѝ се воодушевуваме